8 sierpnia 2020

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

To, co wszyscy kochają najbardziej

Przygody sympatycznego misia o małym rozumku, czyli Kubusia Puchatka zdobywają serca dzieci i dorosłych już od lat. Nie tylko w formie cudownej książki, napisane przez A.A.

Milne, ale też dzięki bajkom, czy przedstawieniom. Jaka jest historia tej niezwykłej opowieści i z czym związany jest jej fenomen? Pierwsza książka o przygodach Misia Kubusia została wydana w 1926 roku. Książki, w których możemy o nim poczytać to „Kubuś Puchatek, „Chatka Puchatka”, czy „Wiersze dla Krzysia”.

A.A. Milne, pisarz angielski, autor „Kubusia” urodził się w 1882 roku, mieszkał i tworzył w Londynie, gdzie w 1926 po raz pierwszy wydano opowieść.

Wszystko narodziło się dzięki synowi pisarza, Christopherowi, a zwierzęta zamieszkujące Stumilowy Las noszą imiona zabawek chłopca. Autorką polskiego najstarszego tłumaczenia jest Irena Tuwim. Bajka oczywiście została zekranizowana przez wytwórnię Disneya, przez co zdobyła na nowo sympatię młodego pokolenia, jednak sięgnięcie do oryginału i przeczytanie książki stanowi fundament każdego dzieciństwa.