26 maja 2024

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Agencje ochrony korzystają z lokalizacji

Usługi ochroniarskie cieszą się dużą popularnością na całym świecie i ciężko się temu dziwić. Ludzie chcą bowiem zapewnić sobie bezpieczeństwo rozumiane bardzo różnie.

Może się ono odnosić do konkretnych osób, ale także do należącego do nich mienia. Normą jest dziś to, że czołowe agencje ochrony z chęcią wykorzystują zdobycze nowoczesnej techniki, by poprawiać swoją efektywność.

GPS jest jedną z takich technologii, która otwiera przed agencjami ochrony szereg ciekawych możliwości. Z lokalizacji GPS korzysta się na przykład podczas organizowania konwojów.

nordils-media.pl Naklejki srebrne SilverStick świetnie sprawdzają się jako plomby void gwarancyjne

Każdy pojazd biorący w nim udział posiada nadajnik GPS, który pozwala na zdalne śledzenie go w trasie. Tym samym centrala agencji nie tylko pozostaje w stałej łączności radiowej z konwojentami, ale też ma pewność, że kolumna zmierza we właściwym kierunku.

Wszelkie odchylenia od z góry ustalonej trasy mogą spotkać się z bieżącą reakcją, tym samym uprowadzenie konwoju staje się znacząco utrudnione. Na tym jednak nie kończą się zastosowania dla GPS-a w tym kontekście.

Bazując na specjalnie dobranych urządzeniach lokalizacyjnych można ustalać również położenie konkretnych przedmiotów, w tym elementów majątku ruchomego o szczególnej wartości. Jeśli na przykład agencja ochrony ma zapewnić bezpieczeństwo pojazdom i maszynom budowlanym, każda z nich może mieć zainstalowany moduł śledzenia.

Tym samym nawet w przypadku kradzieży cennego dobra możliwe będzie jego szybkie namierzenie i odzyskanie zguby. Sprawców kradzieży będzie można z kolei sprawnie przekazać w ręce policji.