16 czerwca 2024

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Bajki z różnych stron świata

El Pueblo

Czytanie bajek, zwłaszcza, gdy rodzice mają czas, by poświęcać go dziecku i razem zapoznawać się z lekturą, może mieć bardzo pozytywne konsekwencje dla rozwoju dziecka i jego edukacji. Dużo mówi się o tym, jak czytanie bajek wpływa na sferę emocjonalną dziecka, może jednak rozwijać je również poznawczo i społecznie. Tutaj warto zapoznawać się z bajkami z różnych stron świata.

Czytając dzieciom bajki z różnych stron świata przede wszystkim sprawiamy, że stają się bardziej otwarte na nowe kultury, poznają inne tradycje i to, z jakimi problemami muszą zmagać się ludzie za granicą i jak rozwiązują trudne dla siebie dylematy. Dzięki temu uczą się szacunku, tolerancji, ale także mogą w wyobraźni przenieść się w miejsca, których pewnie tak szybko nie zobaczą na własne oczy. Można zacząć od poznawania „własnego podwórka”, czyli od bajek europejskich i przekonać się samemu, jak różnią się historie opowiadane dzieciom u naszych sąsiadów.

Przy okazji można opowiedzieć dziecku o kulturze i tradycji danego kraju i wzmocnić edukacyjne aspekty wieczornych rozmów z dzieckiem.