19 stycznia 2022

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

GPS a bezpieczeństwo seniorów

http://nawigujzorange.pl/

Już wiemy, że GPS to znacznie więcej niż szansa na znalezienie drogi w nieznanej okolicy, choć miliony ludzi na świecie wiedzą, że jeśli ruszać w daleką trasę, to właśnie z GPS-em na pokładzie. Rośnie segment urządzeń lokalizacyjnych, dzięki którym można ustalać na bieżąco, nawet w czasie rzeczywistym, położenie ludzi, zwierząt domowych oraz pojazdów.

W tym momencie chcielibyśmy skupić się na tym, jak można wykorzystać technologię GPS, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa osób w podeszłym wieku, bo możliwości w tym zakresie są spore. Rodziny opiekujące się seniorami muszą borykać się z wieloma konkretnymi problemami.

Przede wszystkim część osób starszych miewa zaburzenia pamięci i świadomości wynikające z postępującej demencji, a także niektórych schorzeń, takich jak chociażby choroba Alzheimera. Bywa, że ludzie ci pozostawieni bez nadzoru oddalają się w nieznanym kierunku, czym stawiają na nogi bliskich.

Poszukiwania nie zawsze okazują się skuteczne, więc finał takiej sytuacji może być tragiczny. Jak temu przeciwdziałać? Ciekawym i coraz łatwiej dostępnym rozwiązaniem są urządzenia lokalizacyjne, które senior może mieć zawsze ze sobą.

Najczęściej mają one formy opasek zakładanych na rękę lub przegub nogi, ale w sprzedaży są także specjalne zegarki z modułami GPS i GSM, o których była już mowa w poprzednich wpisach. Stosując takie rozwiązania dajemy sobie lepsze rozeznanie w tym, gdzie nasi bliscy w danym momencie przebywają.

Jeśli oddalą się mając ze sobą działające urządzenie, ustalenie ich miejsca pobytu może zająć dosłownie chwilę.