11 lipca 2020

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Jakie bajki oglądają teraz dzieci?

Słysząc rozważania dorosłych nad obecną „kondycją” bajek i programów dla dzieci można dojść do bardzo pesymistycznych wniosków.

Programom oferowanym najmłodszym w dzisiejszych czasach zarzuca się przede wszystkim to, że są pełne przemocy, uczą złych wzorców zachowań i nie mają żadnej wartości rozwojowej.

Czy naprawdę z programami dla dzieci jest aż tak źle? I jakie są teraz najmodniejsze bajki wśród najmłodszych? Dziewczynki uwielbiają przede wszystkim filmy i bajki Disneya, często te fabularne, w których mogą utożsamiać się z bohaterkami i razem z nimi przeżywać różne rozterki.

Rodzice obawiają się często bajek zagranicznych, na przykład Monster High, które opowiada o szkole dla paranormalnych stworzeń.

Na szczęście wraca też moda na historie w stylu Misia Uszatka, jak „Parauszek”, nawiązująca do bajek Wojciecha Próchniewicza historia dla dzieci realizowana w technice animacji lalkowej.

Chłopcy natomiast nadal uwielbiają bajki o kosmitach, wojownikach i oczywiście Gwiezdne Wojny, dzięki którym mogą utożsamiać się z bohaterami i przeżywać niesamowite przygody, naturalnie korzystając z pomocy zakupionych wcześniej gadżetów.