14 lipca 2024

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Lokalizacja a ochrona mienia

www.partnersinprogress.pl

Dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, aby bazując na nowoczesnej technologii GPS zabezpieczyć dodatkowo nasze mienie. Możemy uczynić to we własnym zakresie, jak też skorzystać z profesjonalnych usług świadczonych chociażby przez agencje ochrony. Rozwiązania, które są nam w tym zakresie oferowane mają różny charakter i często niewiele lub wcale nie różnią się od sprzętu, z którego korzysta policja oraz inne służby państwowe powołane do dbania o bezpieczeństwo obywateli.

Jaki sprzęt może nam pomóc w tym, by na przykład nasze pojazdy były bezpieczniejsze? Jeśli chodzi o ochronę przed kradzieżą, ludzie sięgają zazwyczaj po alarmy, jednak w praktyce ich zakres działania jest bardzo ograniczony. Generują donośny sygnał dźwiękowy, nie zawsze w adekwatnych sytuacjach, co stanowi częsty problem nawet w przypadku najnowszych modeli aut. Niektóre są też w stanie blokować napęd oraz koła samochodu i to już może znacznie utrudnić przestępcy życie, aczkolwiek i te ograniczenia da się obejść.

Kradzieży auta ciężko zapobiec, ale warto zrobić coś, by łatwiej było je odzyskać. Policja w Polsce nie może się pochwalić dużą skutecznością, jeśli chodzi o odnajdywanie skradzionych samochodów. Wynika to z różnych czynników, którymi nie chcemy się w tym momencie zajmować.

Dzięki wbudowanym lokalizatorom GPS właściciel może na bieżąco śledzić położenie swojego pojazdu i jeśli do kradzieży dojdzie, funkcjonariusze dostają niejako na talerzu wszystkie niezbędne informacje. Z takich rozwiązań korzystają również wypożyczalnie aut, firmy kurierskie oraz spedytorzy, którym zależy na bezpieczeństwie floty.