18 kwietnia 2024

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Smartfony i funkcje śledzenia

Bardzo ciekawe możliwości pod względem szeroko rozumianego trackingu oferują nam smartfony, choć trzeba zaznaczyć, że nie są one projektowane pod kątem takich zastosowań. Moduły GPS, które w nich zainstalowano mają służyć przede wszystkim do nawigacji, a więc ustalania położenia w terenie lub na drodze w czasie jazdy autem. Tym samym stanowią one doskonałą alternatywę dla typowych nawigacji samochodowych czy pieszych, o ile pod obudową kryją się rozwiązania o dostatecznej sile sygnału. A jakie są inne możliwości? Jeśli wykonamy kilka niezbyt skomplikowanych działań, każdy smartfon wykorzystujący moduł GPS i łączący się z internetem za pośrednictwem karty SIM można użyć do ustalania lokalizacji konkretnej osoby w sposób zdalny.

Trzeba jednak zainstalować w pamięci telefonu odpowiednią aplikację śledzącą, która w pewnych sytuacjach działa bez wiedzy osoby śledzonej. Tu należy podkreślić, że sięganie po takie środki może być zakazane prawnie w poszczególnych krajach. Z narzędzi tych korzystają zwykle osoby prywatne. Śledzenie GPS w oparciu o smartfona pomaga ludziom na przykład w zdobyciu dowodów niewierności ze strony partnera lub partnerki.

Jednak również rodzice sięgają po takie rozwiązania, aby wiedzieć, gdzie przebywają ich dzieci. Aplikacja działająca w tle może dostarczać na bieżąco informacji lokalizacyjnych i to bez wiedzy dziecka. Zasadność stosowania takich rozwiązań pozostawiamy sumieniu każdego z czytelników. Istnieją jednak opcje, by smartfon zamienić w efektywne narzędzie śledzące.