25 maja 2024

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Klatka na telefony

Telefony zdominowały nasze życie, stając się nie tylko urządzeniami służącymi do wykonywania połączeń i odbierania smsów, ale łącznikami z całym światem, bowiem w małym smartfonie kryje się nie tylko książka adresowa czy kalendarz, ale także wszelkie pliki, dokumenty, nagrania i łączność z internetem dająca nam nie tylko nielimitowany kontakt ze znajomymi za pośrednictwem portali społecznościowych, ale także dostęp do najświeższych informacji z kraju i świata. Jednak telefony nie tylko ułatwiły nam życie, ale także sprawiły, że staliśmy się ich niewolnikami, bowiem bardzo łatwo uzależnić się od świata zamkniętego w kolorowym ekranie smartfona.

W miejscach publicznych coraz częściej widzimy ludzi, którzy siedząc przy jednym stoliku czy na jednej kanapie nawet ze sobą nie rozmawiają, ponieważ pochłonięci są swoimi telefonami. Z pomocą w przypadku takich sytuacji przychodzi ciekawy gadżet- klatka na telefony, do której możemy schować nasze mobilne urządzenia w trakcie spotkania ze znajomymi i zablokować dostęp do nich na określony czas.

Nie ulega wątpliwości, że klatka na telefony jest znakiem współczesności, kiedy to smartfony coraz częściej wygrywają z tradycyjnym sposobem komunikowania się, co ma wyraźnie negatywny wpływ na kształtowanie się więzi społecznych.