27 listopada 2021

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Wszyscy uwielbiają zwycięstwa sportowców

naukowe.waw.pl

Mogłoby się wydawać, że jesteśmy tak zabiegani i zaprzątnięci swoim życiem, swoimi sprawami i problemami, że już nie mamy czasu patrzeć na to, co dzieje się z innymi. Jednak jak się okazuje, sport to cały czas coś, co nas wszystkich łączy. Lubimy usiąść przed telewizorem i obejrzeć grę naszej drużyny, zobaczyć skoczków, siatkarzy czy lekkoatletów. Co więcej, pełnym napięcia wzrokiem potrafimy się wpatrywać w telewizor, gdy podczas zawodów dzieje się coś ciekawego. Potrafimy wyzywać, gdy coś się nie udało i cieszyć się jak dzieci, kiedy odnosimy sukces. Bo przecież sukces naszych sportowców, to także nasz sukces.

Wytrzymałe popręgi są podstawą bezpiecznej jazdy konno obozy kitesurfingowe chałupy

Zwycięstwa jednoczą

Chociaż z formalnego punktu widzenia, w żaden sposób nie przyczyniamy się do zwycięstw sportowców, to jednak ich wygrana staje się też naszą radością.

Przecież im kibicujemy, przecież z naszych podatków otrzymują niejednokrotnie pieniądze na rozwój i co najważniejsze, pochodzimy z jednego kraju. A skoro dzięki nim, nasz kraj jest rozsławiany, mówi się o nim dobrze, to należy się tylko z tego cieszyć i w tym sukcesie się jednoczyć. Co więcej, im więcej jest sukcesów w jakiejś dyscyplinie, tym więcej zainteresowanych przyciąga. To oznacza, że z sezonu na sezon pojawia się coraz więcej kibiców, nie tylko tych na zawodach, ale i przed telewizorami, którzy chcą się przekonać, czy naszym znowu uda się powtórzyć sukces. To zainteresowanie z kolei przekłada się na większe zainteresowanie sponsorów, którzy widząc możliwość reklamy przed tak liczną publicznością, są skłonni zapłacić więcej danemu klubowi czy zawodnikowi, a to oznacza, że będzie miał on więcej pieniędzy na swój rozwój. To też przekłada się na poczucie, że przyczyniamy się do sukcesu, że pomagamy w jego osiągnięciu, chociaż tak naprawdę większość z nas, osobiście nie zna żadnego znanego sportowca. Ale to w końcu nasi, pochodzący z jednego narodu, więc skoro oni wygrywają, to jest praktycznie tak, jakbyśmy sami wygrywali.

To dobry przykład dla młodzieży

Co więcej, sukcesy sportowców, pokazują młodszym pokoleniom, że jak ktoś chce i ciężko na to pracuje, to jest w stanie osiągnąć sukces. Dodatkowo jeszcze pokazują, że taki sport może być nie tylko świetnym sposobem na zachowanie zdrowia, ale także okazją do poznania interesujących ludzi oraz samego siebie. Im większe są więc sukcesy reprezentantów polski, tym więcej młodych ludzi chce trenować daną dyscyplinę. Oczywiście nie wszyscy będą w stanie dojść tak daleko, aby walczyć z najlepszymi o medale, jednak prawda jest taka, że wielu z nich będzie odnosiło osobiste sukcesy, choćby wtedy, gdy uda im się pokonać własne słabości. Dodatkowo będą mieli od dziecka wpojone, że ruch jest dobry, a to będzie oznaczało, że na długo zachowają świetne zdrowie i jeszcze będą takie zasady postępowania przekazywali dalej, kolejnym pokoleniom. Należy się cieszyć z sukcesów sportowców, bo to ich motywuje do większych wysiłków. Co więcej, ich sukcesy jednoczą ludzi, bo nagle nie ważne jest to, czy ktoś jest biedny czy bogaty, z jakiej jest opcji politycznej, ważne jest to, że nasi wygrywają, że my wygrywamy, że znowu o nas będą dobrze mówić i znowu wieść o naszym kraju pójdzie w świat.

Im więcej więc sportowcy wygrywają, im lepsze mają wyniki, tym bardziej jesteśmy zjednoczeni my, jako społeczeństwo.