27 listopada 2021

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Stopy biegacza

www.dziengniewu.pl

Stopy są tą częścią ciała, która podczas biegu jest silnie eksploatowana. Biegacze często skarżą się na bóle stóp, ich kontuzje czy obrzęki.

Stopy często też są obtarte i pojawiają się na nich pęcherze. Takie problemy występują nie tylko w przypadku, gdy biegacz miał źle dobrane buty, ale spotkać mogą niemal każdego.

Problemy ze stopami najczęściej dotykają biegaczy długodystansowych. Zazwyczaj przyczyną tych problemów są kiepskiej jakości buty czy kolorowe skarpetki męskie, ale może to być także rzadko robiony pedicure.

Wszystkie te czynniki mogą przyczynić się nie tylko do złego wyglądu stóp, ale także do pogorszenia ich stanu zdrowia. Pierwsza kwestia dotyczy butów – nie mogą być ani za małe, ani za duże.

Należy też unikać wysokiej podeszwy na pięcie, gdzie różnica między piętą i palcami wynosi nawet kilka centymetrów. Ważne jest też wybranie skarpetek dobrej jakości, bo to one, nie buty, mają bezpośredni kontakt ze stopą.

Wybierając buty pamiętaj o tym, że do biegania zaleca się noszenie obuwia o rozmiar większego niż na co dzień, gdyż w trakcie treningu stopy będą delikatnie puchły.