27 listopada 2021

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Sen jest ważny dla biegaczy

www.babskaelka.pl

Długość i jakość snu mają ogromne znaczenia dla biegaczy i efektywności ich treningów. Zawodowcy często robią sobie także drzemki w ciągu dnia, bo poprawiają one wydolność ich organizmu. Osoby zajmujące się bieganiem potrzebują też więcej snu, niż osoby nieaktywne fizycznie. Biegacze potrzebują zazwyczaj około 9 – 10 godzin snu na dobę.

Sen pozwala organizmowi się zregenerować i odpocząć. To bardzo ważne zwłaszcza dla osób trenujących regularnie i bardzo intensywnie. Niektórzy są nawet zdania, że drzemka po intensywnym wysiłku jest także jednostką treningową. Gdy jesteś wyspany masz więcej siły, jesteś mniej podatny na kontuzje i masz większą motywację.

Ważna jest też pozycja, w której śpisz. Zadbaj o to, by nawet podczas drzemek spoczywać w pozycji leżącej. Wtedy nogi są lepiej ukrwione. Ważna jest nie tylko jakość i długość snu oraz drzemek, ale także ich regularność.

Staraj się zawsze kłaść i wstawać o podobnych godzinach. Dzięki temu twój organizm nie będzie nigdy wybity z rytmu i łatwiej będzie mu zbierać energię.