25 maja 2022

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Jaką piłkę do wybrać?

nawi.ogladajonline.com.pl

Squash posiada własne standardy piłek. Mniej lub bardziej dokładnie określa je WSF – międzynarodowa organizacja squasha. Najprecyzyjniej określona jest specyfikacja piłeczki z dwoma żółtymi kropkami.

Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w squasha, z pewnością i tak bardzo łatwo ją poznasz. Piłeczka jest najczęściej czarna i dwie żółte kropki są dobrze widoczne. WSF określa zarówno twardość takiej piłki, jej wagę, jak i średnicę.

Do tego dochodzą ściśle opisane parametry odbicia. Nic dziwnego, że właśnie temu typowi poświęcono najwięcej uwagi. To model piłki, który stosuje się na wszystkich oficjalnych turniejach.

Nie brakuje też amatorów, którzy używają piłki z dwoma żółtymi kropkami. Właściwie śmiało można powiedzieć, że większość nieprofesjonalnych graczy również z niej korzysta. Najwyraźniej pokusa grania na najwyższym poziomie trudności jest zbyt duża, by przestawiać się na łatwiejsze rozwiązania.

Tymczasem tych na rynku jest pod dostatkiem. Szczególna uwaga należy się produktom skierowanym do graczy, którzy dopiero zaczynają przygodę ze squashem. Mowa przede wszystkim o piłce niebieskiej oraz czerwonej.

Są one zdecydowanie szybsze od piłek oznaczonych żółtymi kropkami i wyżej się odbijają, dzięki czemu łatwiej w nie trafić. Nadają się idealnie do wyćwiczenia podstawowych ruchów. Istnieje też możliwość kupienia modelu powiększonego – nie wszyscy jednak polecają to rozwiązanie.

Doświadczeni gracze są zdania, że trudno jest odzwyczaić się od większej piłeczki i przejść na mniejszą, gdy już będziemy na to gotowi.