16 stycznia 2021

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Zachowanie przy stole

Obojętnie czy uczestnicząc w danym posiłku, znajdujemy się w pozycji gospodarza czy też gościa, zawsze wiedzieć powinniśmy jak należy się zachować. Nikt nie wymaga od nas zachowań bardzo wygórowanych, jednakże podstawowe elementy postępowania, powinny być nam znane.

Zacznijmy więc od przypomnienia sobie kilku, jakże podstawowych zasad, których znajomość okazać się może nam bardzo pomocna. Zwróćmy w pierwszej kolejności uwagę na fakt, iż stół przygotowany do spożywania posiłku, nie jest miejscem służącym do podpierania się łokciami.

Brak jakiegokolwiek wytłumaczenia takowego postępowania, czyni z tego rodzaju zachowań coś niedopuszczalnego. Osoby siedzące przy wspólnym stole nie powinny korzystać z telefonu komórkowego, który jest tak popularnym w dzisiejszych czasach, że często zapominamy o właśnie tej zasadzie, wynikającej nie tylko z savoir-vivre, ale ze zwykłej kultury osobistej.

Podobnie sprawa się ma w aspekcie poprawiania sobie fryzury, czy tez sprawdzania stanu makijażu. Takowe drobiazgi są niewłaściwe i źle mogą świadczyć o osobie, która takie działania podejmuje.

Serwetka, nie jest elementem dekoracji, stanowi przedmiot o określonym przeznaczeniu, a my zdajemy sobie sprawę, iż jej wykorzystanie jest czymś naturalnym. Zarówno rozłożenie jej na kolanach, jak i otarcie sobie ust, stanowi element posiłku i musi mieć miejsce, szczególnie wtedy, gdy uwzględniamy zasady savoir-vivre.

Wspomniane tutaj elementy zachowań przy wspólnym stole są niezmiernie ważne i powinny być uwzględniane także w codziennym życiu.