8 sierpnia 2020

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Smakowanie życia

Wszystko co nas otacza przemija bezpowrotnie, a może to my przemijamy a cała reszta pozostaje? Zapewne racja jest zarówno w pierwszej jak i drugiej części wspomnianego pytania. Ważne jest to, iż posiadamy świadomość upływającego czasu, że wiemy, iż to co przeminęło już nie wróci i należy nie tylko cieszyć się tym co mamy, ale przede wszystkim tym czego doświadczamy. To własne przeżycia i emocje kształtują nas samych.

Stanowią nasz własny bagaż wspomnień. Przeżycia to nie tylko to co widzieliśmy, czego dotknęliśmy, to także to co posmakowaliśmy. Nasze życie kręcące się wokół jedzenia, jest bez wątpienia bardzo ciekawym.

Już od najmłodszych lat, od pierwszych chwil życia kształtują się nasze preferencje w tejże kwestii i przekładają się one na nasze całe życie. Jednakże delektowanie się i smakowanie nie powinno ograniczać się do tego co już znamy i co lubimy. Powinno wykraczać poza codzienne przyzwyczajenia i w ten sposób poszerzać nasz krąg przeżyć.

Poszukiwanie i odkrywanie nowych rzeczy, nowych doznań oraz radość wynikająca z tego faktu powinny nam towarzyszyć jak najczęściej się da. Upiększać tym samym nasz dzień codzienny i czynić go bardziej wyjątkowym. Nowe doznania wynikające z najprostszych rzeczy, z nowego smaku, nowej przyprawy czy też nowego dania, nie są tak bardzo kosztownymi i wymagającymi wielkiego zaangażowania a potrafią sprawić, że uśmiech zagości na naszej twarzy.

A przecież właśnie o to chodzi i to praktycznie każdego dnia, o zwykłą radość i zadowolenie z życia.