8 sierpnia 2020

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Od czego zależy efektywność lokalizatora?

yamaha

Rozwiązania lokalizacyjne cieszą się bardzo dużą popularnością, a wiele wskazuje, że będzie ona rosła jeszcze bardziej. Generalnie obserwując rozwój technologii GPS łatwo zauważyć, że kolejne rozwiązania bazujące na satelitarnej nawigacji zdobywają uznanie konsumentów w szybkim tempie. Ostatni czas to właśnie dynamiczny wzrost liczby użytkowników wszelkiego rodzaju lokalizatorów, zarówno tych przeznaczonych do śledzenia pojazdów, jak też dzieci czy osób starszych. Jednak pozostaje jeszcze pytanie o ich skuteczność. Nie każdy lokalizator będzie tak samo efektywny, a wpływ na to mają przede wszystkim podzespoły użyte do ich produkcji.

Łatwo się domyślić, że najtańsze modele lokalizatorów sprowadzone z Chin będą mniej wydajne niż te znacznie droższe, przeznaczone do zastosowań profesjonalnych w przedsiębiorstwach czy agencjach detektywistycznych. Kluczowe znaczenie ma tutaj chipset urządzeń, a więc coś można uznać za odpowiednik płyty głównej ze smartfonów lub tabletów. Tam bowiem znajduje się główny procesor odpowiedzialny za nawiązywanie połączeń z satelitami. Jeśli ów procesor charakteryzuje spora siła sygnału, będzie on nawiązywał stabilne połączenia i tym samym będzie w stanie zapisywać trasę w sposób ciągły, bez ryzyka, że pojawią się problemy ze śledzeniem obiektu w czasie rzeczywistym. W przeciwnym razie połączenie może być zrywane, co całkowicie zdestabilizuje pracę, czyniąc tracker całkowicie bezużytecznym.

Słabsze nadajniki mogą też radzić sobie gorzej przy złej pogodzie – chmury są wówczas przeszkodą, która nie pozwala nawiązać łączności z dostateczną liczbą satelitów na orbicie.