27 listopada 2021

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Najważniejsze pożywne śniadanko już od po pierwszym roku

renowator.org.pl

Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Wiele osób go po prostu nie je i tym samym popełnia ogromny błąd, ponieważ wyjście z domu z pustym żołądkiem wpływa negatywnie na nasze samopoczucie oraz brakuje nam energii przez cały dzień. Może po obudzeniu nie czujemy głodu, ale po godzinie w pracy myślimy już tylko o tym, aby coś zjeść. Dotyczy to również dzieci już od pierwszego roku życia.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby wyjść z dzieckiem z domu bez podania mu śniadania. Jeżeli tak do tej pory postępowaliście to czas na zmianę. Co z tego, że rano wcześnie wstajecie i nie macie czasu na przygotowanie wielkiej uczty. Wystarczy, że wieczorem przygotujesz wszystko tak, aby rano wyciągnąć tylko z lodówki potrzebne produkty.

Nie ma w ogóle co się zastanawiać, bo dziecko musi coś zjeść. Najlepiej, gdy będzie to kolorowa kanapka, kaszka lub płatki, a do tego ciepłe kakao lub herbatka. Dzienne zapotrzebowanie na energię podczas śniadania powinno pokrywać 25%, co pokazuje jak ważne jest nakarmienie rano dziecka. Szczególnie w okresie zimowym, gdy na dworze jest mróz, dochodzi do większego zapotrzebowania energii, a skąd organizm ma ją czerpać skoro jest „pusty”? Poza tym miło rano usiąść wspólnie do stołu, gdyż to zbliża rodzinę, ale również nastraja pozytywnie na cały dzień.

Według naukowców spożywanie rano śniadania zapewniają większą koncentrację i skupienie oraz ograniczają tendencje do podjadania w ciągu dnia i odczuwania większego głodu.