6 lipca 2022

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Malarstwo akwarelowe

Malarstwo akwarelowe można zaliczyć do jeden z najtrudniejszych technik, a zarazem jeden z najpopularniejszych. Technikę tę można w skrócie opisać jako nakładanie na porowaty papier rozcieńczonej farby akwarelowej. Artysta nie może przewidzieć, jaki będzie efekt ostateczny. Wszystko zależy bowiem od tego, w jaki sposób rozleje się plama.

Z tego powodu obrazy akwarelowe można porównać do zamierzonego działania malarza, jak i przypadku. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że w technice tej niemożliwy jest retusz. Jedyną możliwością jest próba rozjaśnienia danej warstwy za pomocą wody, jednak nie zawsze przynosi to spodziewany efekt. Pomimo tych trudności akwarele cieszą się dużym zainteresowaniem.

Wynika to z faktu, że umożliwiają uchwycenie nawet najmniejszych lub najbardziej ulotnych szczegółów. Z tego powodu techniką tą często wykonywane są pejzaże. Warto dodać, że w malarstwie akwarelowym biały kolor nie jest powszechnie wykorzystywany. Malarstwo akwarelowe stosowane jest przez wielu artystów.