22 kwietnia 2021

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Dlaczego jest coraz taniej?

Cena akcesoriów wykorzystujących technologię GPS spada i wiele wskazuje, że będzie spadać jeszcze bardziej. Decydują o tym rozmaite czynniki, związane chociażby z rosnącą siłą producentów z Chin, którzy kierują na zachodnie rynki coraz większe ilości swoich produktów. Poza tym bardzo wiele osób zamawia elektronikę użytkową bezpośrednio z Państwa Środka, w czym pomaga szereg platform e-handlu działających w internecie.

Czasami wystarczy kilka dni, aby w nasze ręce trafiła paczka z urządzeniem GPS z Chin. Technologia, która kiedyś miała charakter ekskluzywny i była latami atrybutem wyłącznie armii Stanów Zjednoczonych, stała się czymś powszechnym. Zadziałał ten sam rynkowy mechanizm, który wpłynął na radykalny spadek cen telefonów komórkowych, usług dostępu do internetu i wielu innych rzeczy, które w pierwszej fazie swojego rozwoju były dobrem rzadkim.

Aktualnie są one czymś zwyczajnym i z GPS-em jest podobnie. Nawigację w swoich autach mają miliony kierowców, a jej kupno nie jest dużym wydatkiem. Sporo wskazuje, że kolejne lata przyniosą nam jeszcze większą powszechność technologii lokalizacyjnej, która już jest wykorzystywana nie tylko do nawigacji.

Z jej pomocą można bowiem skutecznie ustalać położenie pojazdów, a nawet osób i zwierząt. Sprzęt, który do tego służy także staje się coraz tańszy. Miejmy również na uwadze, że GPS jest całkowicie otwartym systemem, który nie wymaga jakichkolwiek opłat dodatkowych za korzystanie z niego.

Jedyne co jest potrzebne to sprawne urządzenie z odpowiednim modułem.