8 sierpnia 2020

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Czy warto kupować używane produkty?

Kupno używanego komputera stacjonarnego czy laptopa jest bardzo kuszące, ze względu na to, że cena takiego urządzenie jest zdecydowanie niższa (często o połowę) od ceny za nowy sprzęt.

Jednak kupując używany komputer, musimy wiedzieć, że wiąże się to z tym, że czasem możemy dołożyć do interesu, który zapowiadał się być korzystniejszy cenowo.

Po pierwsze, sprzęty używane bardzo często są już po okresie gwarancyjnym lub mają go już zdecydowanie mniej niż nowe urządzenia.

W praktyce oznacza to tyle, że w razie zniszczenia lub jakiejś usterki, komputer czy laptop będzie musiał zostać naprawiony z naszej „kieszeni”.

Jeśli zniszczeniu ulegnie jakiś ważny element, którego naprawa będzie dużo kosztować, cena naszego używanego laptopa plus koszty naprawy wyniosą tyle samo, co nowy laptop z salonu.

Jeśli nie dysponujesz środkami, aby od razu kupić nowy sprzęt, na przykład w razie awarii, która nie jest opłacalna, bardzo dobrą alternatywą niż kupno używanego urządzenia, jest zakup laptopa czy komputera w systemie ratalnym.

W takim przypadku przysługuje Ci taka sama gwarancja.