19 sierpnia 2022

synoradzki

Gps i lokalizator gsm dla dziecka i osób starszych

Banan, jabłko – owocowe smakołyki

https://www.dagrasso.pl/chorzow

Nasze pociechy już od pierwszych miesięcy życia wiedzą, jak smakuje czekolada i zrobią wszystko, aby ją otrzymać. Jednak smakołyk ten nie jest zalecany do codziennego podawania dzieciom, gdyż zawiera dużo cukru.

Dlatego też warto uczyć dzieci jeść inne słodkie, ale zdrowsze produkty, jakimi są niewątpliwie owoce. Od dziesiątego miesiąca życia bez problemu, jeżeli nie występuje alergia można podawać wszystkie owoce nawet te egzotyczne. My też powinniśmy jeść owoce codziennie – najlepiej w pracy dlatego ciekawym pomysłem są owoce do biura katowice. 

Nie dość, że są bardzo słodkie, to jeszcze idealnie nadają się na zaspokojenie małego głodu na przykład podczas podwieczorku, a także ugaszą pragnienie. Te najbardziej lubiane to banany, które jedzą niemal wszystkie dzieci.

Ze względu na ich dużą ilość dostarczanego potasu, magnezu oraz witamin warto podawać je dzieciom. Ważnym owocem, który dostarcza bardzo dużą ilości witamin i innych substancji dobrze wpływających na organizm dziecka są pomarańcze, choć stanowią duży czynnik alergiczny, to jeżeli nie ma przeciwwskazania podsuwajmy je dzieciom jak najczęściej.

Na szczęście dzieci lubią owoce, a duża możliwość ich podawania daje mamą wiele możliwości. Czy będzie to wyciśnięty sok, cały owoc, sałatka owocowa, czy dodatek do obiadu czy śniadanka, dziecko z pewnością polubi te witaminy.

Jednak pamiętajmy o dokładnym umyciu, podawaniu tylko dojrzałych i świeżych owoców. Jeżeli znajdziemy choć zalążek pleśni nie odcinajmy jej tylko od razu wyrzućmy, w żadnym wypadku nie dawajmy go dziecku.

Pamiętajmy równiez, że cały owoc jest kaloryczny, więc nie podawajmy go przed obiadem.